Sizden Gelenler

Sukriye bal 3 yıl önce

Ayricalik sahibi olmak

Porsuklu olmak ayricaliktir..sporun en disiplinli halini yaparken,dostluk arkadaşlik ve ekip ruhu adina en guzel zamanlarida burda paylasirsiniz.Geleneksel okculukadina gurur veren ekip ..Tebrikleerr

Sibel Güngör 3 yıl önce

Tebrikler Eskişehir’de alternatif ve geleneksel sporlar anlamında büyük bir açığı dolduruyor. Tebrikler...

Nisa Nur Şan 3 yıl önce

Porsuk GSK

1 yılda bir insanın hayata bakış açısının bu kadar değişebileceğini hiç düşünmüyordum. Okçulukla tanıştıktan sonra odaklanmayı, hedefi görmeyi, sabretmeyi en önemlisi bir amacının olması gerektiğini öğrendim

Emine Diş 3 yıl önce

Porsuk Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü

Geleneksel okçuluk eğitim ve öğretimi konusunda aktif, disiplinli,güler yüzlü bir grup. Çocuk , genç ve yetişkinler birlikte destek ve uyum içinde hareket ediyor. Bu spor çocuklarımıza fiziksel olarak dinamizim kattığı gibi ruhen de rahatlama sağlamaktadır. Disiplinli çalışma hayatının her alanında fayda sağlamaktadır. Aynı zaman da dinimizde Peygamber efendimiz (s.a.v) tarafından tavsiye edilmiş olması okçuluğun bizler için gerçekten ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.rnÖncülük edenler ve öğretenlere çok teşekkürler. Porsuk gençlik ve spor kulübü üyesi olmak bir ayrıcalıktır.

Kevser Özkan 3 yıl önce

Porsuk GSK 2016 yılından beri yapmayı düşündüğüm ancak fırsatını 2019 mart ayında yakaladığım yegâne spor; Geleneksel Türk Okçuluğu. Yalnızca bedensel olarak rahatlatır diye düşünerek başladım. Ama daha da fazlasını verdi. Kendimi kötü hissettiğim anlarımda bile ok atarak matemimi uzaklara yolladım. Her antrenman öncesi sanki çok yakın bi dostumla buluşacakmışım gibi hissettiriyor. Bunun yanında tarih bilinci, maneviyatı, atalarımızın nesli olarak bunu devam ettiriyor olmamızın kutsallığı daima ağırlığını hissettiriyor. Bütün bu güzel duyguları sıcak ve samimi ortamıyla bana yaşatan Porsuk Gençlik ve Spor Kulübü'ne minnettarım.

Sabahat Öksüz 3 yıl önce

Porsuk GSK

Eskişehir’deki en aktif geleneksel okçuluk kulübüyüz. Bu sporu, kültürü yaşatmayı gerçekten isteyerek ve severek yapıyoruz. Ok atmanın hissiyatını bir kere tattığınızda bırakmak imkansız hale geliyor.

Büşranur Berkün 3 yıl önce

Porsuk GSK

5 yıldır çok severek yaptığım bir spor ve aynı zamanda kültürümüzün bir parçası. Bir defa ok atmanın tadını alınca bir daha kopamadım ve daha büyük bir tutkuyla baglandım bu spora. Bu süreçte ekip olmanın ne demek olduğunu da öğrendim ve herkese tavsiye ederim.

Ayşe Duygu Kazcı 3 yıl önce

Porsuk GSK

Okculuk sporu bana kendimi bulmami sagladi. Hayat tarzimi gelistirdi kaliteli yasamama ve kendimi daha da iyi hissetmeme sebep oldu. Okçuluk artik hayat tarzim. Stres attigim, kendimi bulduğum, keyif aldigim keyifle yaptığım; yaşamım.. her anımı okculukla butunlestirebildigim icin mutluyum. Bu sporu yaparken oto kontrolü, dikkat daginikligini, odaklanmayi, ve hedefimi cok iyi çözdugumu düşünüyorum. Okculukta hep bir amaç olmasi beni daha da heyecanlandiran bi durum. Hedef belirlemeyi hedefi vurmayi her seferinde daha da iyi olmayi amaclayabildigim bir spor. Porsuk ile bu sporu daha da ileri goturebiliyorum. gerek okçuluk olarak gerekse saygili ve sicak samimi ortami porsugu secmemdeki en baş etkendir.

Beste Ayvazoğlu 3 yıl önce

Porsuk GSK

Anlık bir merak ve hevesle başlayan okçuluk hayatım, bu sporun derinliklerine dalıp bedenime ve ruhuma kattığı duygularla tutkuya dönüşmüş durumda. Fiziksel ve mental olarak en etkili sporlardan olduğunu düşündüğüm geleneksel okçuluğun, tarih bilgisi ve maneviyata saygı konusunda da bolca katkısı olduğunu düşünüyorum.rnBulunduğum kulübün de buna olan etkisini es geçemem. Disiplin ve güven duygusu veren porsuk gsk’da sporcu olmaktan mutluyum

Toplam 2 sayfa içerik arasından, 2. sayfa gösteriliyor.

Yorum Yap

Güvenlik Kodu